بزرگترین اسکله کانتینری بندر بوشهر در جزیره نگین به بهره‌برداری می‌رسد

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: بزرگترین ترمینال کانتینری بندری استان بوشهر به ظرفیت ۵۰ هزار تن در مجتمع بندری نگین بوشهر به طول ۳۰۰ متر و سرمایه‌گذاری ۹۰۰ میلیارد ریال هفته آینده افتتاح می‌شود.

سیاوش ارجمندزاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر آینده توسعه بندر بوشهر را مجتمع بندری نگین دانست و اظهار داشت: مجتمع بندری نگین به مساحت 450 هکتار به عنوان پسکرانه بندر بوشهر طراحی شده که در این مجتمع بندری سه پایانه کانتینری، چند منظوره و فله مایع طراحی شد.

وی با بیان اینکه ساخت پایانه کانتینری در 50 هکتار هدف‌گذاری شد افزود: ترمینال کانتینری به طول 600  متر اسکله  در 50 هکتار هدف گذاری شدکه فاز نخست آن به طول 300 متر با مشارکت بخش خصوصی اجرایی شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با بیان اینکه پایانه کانتینری به عنوان بزرگترین اسکله کانتینری بندری کشور با اسکله 300 متری با مساحت 25 هکتاربه زودی به بهره‌برداری می‌رسد تصریح کرد: با افتتاح این پروژه، امکان پهلوگیری کشتی‌های 50 هزار تنی در اسکله کانتینری نگین بوشهر فراهم می‌شود.

ارجمندزاده به اجرای لایروبی پایه اسکله یاد شده اشاره کرد و افزود: برای افزایش عمق پای اسکله، طرح لایروبی در ترمینال کانتینری  نگین اجرا شد که تاکنون افزون بر 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی با بیان اینکه عملیات لایروبی ترمینال کانتینری نگین تا دو ماه دیگر تکمیل می‌شود گفت: با پایان لایروبی این پایانه، عمق این اسکله 12 متر می‌رسدکه زمینه پهلوگیری کشتی‌های 50 هزار تنی فراهم می‌کند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر افزود: با افتتاح این پروژه رونق اقتصادی در بندر بوشهر افزایش می‌یابد وکشتی‌های بزرگ به طور مستقیم از مبدا بارگیری می‌شوند و در ترمینال کانتینری نگین بوشهر برای تخلیه کالاها و محموله‌ها پهلو می‌گیرند.

ارجمندزاده با بیان اینکه برای لایه‌روبی پایه اسکله با عمق 12 متر  30 میلیارد تومان  سرمایه گذاری شده است خاطر نشان کرد: تا پایان امسال عمق کانال ورودی بندر بوشهر به طول 13 کیلومتر از 8 متر به 10.8  متر با اعتبار 150 میلیارد تومان می‌رسد.

وی به اشتغال در ترمینال کانتینری نگین بوشهر پرداخت و گفت:با افتتاح ترمینال کانتینری مجتمع بندری نگین یک‌هزار نفر مشغول به کار می‌شوند.

پخش ویدیو

پرینت مقاله

مشاوره با کارشناسان

    لطفا تلفن تماس یا ایمیل خود را وارد نمایید.

    شماره موبایل: 09123707204


    زرین شن

    شرکت زرین شن